Jose Carreras ja Annely Peebo esinevad koos 28.juunil Tallinnas

07.03.2013

Ooperikuningas JOSE CARRERAS esineb suvel Eestis koos ANNELY PEEBOGA Tallinn Star Weekend raames.

Maailma hiilgavamaid tenoreid Jose Carreras annab 28. juunil eksklusiivse kontserdi Tallinna Lauluväljakul. Spetsiaalselt lauluväljaku kontserdiks meile saabuv klassikalise muusika legend esitab oma kuulsaimad partiid tuntuimatest ooperitest.

Annely Peebo on rahvusvaheliselt hinnatud ooperi-, oratooriumi- ja kontserdisolist. Alates 1997.a. on Annely Peebo Viini Volksoperi solist ning samal aastal debüteeris Annely ka Viini Riigiooperis.

28.juunil Tallinn Star Weekendi raames toimuvale kontsertile kutsub Annely ka kõiki kaasmaalasi: „Jose Carreras on olnud läbi aegade klassikalise muusika üks suurkujudest ning võimalus temaga koostööd teha on suur rõõm ja ühtlasi on see ainulaadne, erakordne sündmus Tallinnas. Kutsun kõiki kontserdile!“

Tallinna Lauluväljaku kontserdile müüakse ainult istekohti.

Hispaaniast pärit Jose Carrerase lavatee on sujuvamaid, edukamaid ja säravamaid muusikamaailmas. Tähelepanuväärne talent avanes lauljal juba kuueaastaselt, mil ta kuulis esmakordselt Mario Lanzat “Suures Carusos” ning otsustas muusikuteed minna. Tänaseks on ta vallutanud maailma tuntuimad lavad nagu La Scala, Metropolitan Opera jt. ning teinud koostööd paljude tunnustatud dirigentidega.

Barcelona konservatooriumi lõpetanud Carrerase karjääri tõeliseks mentoriks võib nimetada Monserrat Caballed. Just maailmakuulsa soprani lavapartnerina avanesid Jose Carrerasele 1970tel suurimad lavad.

Verdi ja Puccini loomingu parima esitaja tiitli pälvija lavatee jätkus tõustuteel ka 1980tel. Lauljal õnnestus seljatada isegi lootusetuna tundunud võitlus leukeemiaga ning tema triumfaalne tagasitulek 1990te alguses oli tõeline sensatsioon. Koos Placido Domingo ja Luciano Pavarottiga kokku kutsutud kolme tenori projekt aitas klassikalisel muusikal jõuda suurtesse massidesse.

Planeedi üks tuntuim hääl on lubanud Eesti kontserdi koostada eranditult oma repertuaari paremikust.

Piletid on müügis Piletilevi punktides üle Eesti. Lähem info ja piletid Piletilevist.

Arhiiv