VIHULA MÕISA SUVEMUUSIKA 2015

15.05.2015

VIHULA MÕISA SUVEMUUSIKA kontsertseeria toimub sel aastal teist korda ning kutsub kõiki osa saama Vihula mõisa kaunist keskkonnast koos kontsertidega. Eesti Muusikaagentuuri poolt korraldatavad kontserdid toimuvad igal juulikuu neljapäeval ning kahel augustikuu neljapäeval. Üles astuvad armastatud artistid, kelle kavad on mõnusalt suvised. Nii mõnigi kooslus on sel aastal esmakordne – nii kohtuvad Vihulas uue kavaga Kelli Uustani ja Margus Vaher ning Annely Peebo ja Jassi Zahharov. Soodushinnaga piletid on müügil Piletilevis kuni 07.juunini (k.a.) ning päris väikesed (lapsed kuni 7.a.) on endiselt tasuta.

Ülevaade Vihula Mõisa Suvemuusikast:

02. juuli – Kelli Uustani ja Margus Vaher uue kavaga “Puudutus”.

Kelli on andekas ja särasilme laulja ning muusik. Ta on osalenud erinevates muusikali-projektides ning ka näiteks Swing`n` Joy Orchestra tegevuses. Aastaid tagasi koolitas ta ennast Londonis. Tal on näiteks spetsiaalne kava Amy Winehouse`i muusika baasil ning jõudumööda kirjutab ta ka ise muusikat. Margus Vaher on aga tõeline energiapomm ning meeldib paljudele. Margus sai tuult tiibadesse juba aastal 2007, mil võitis laulusaate “Kaks takti ette”. Margus on ühtlasi ka suurepärane lugude kirjutaja ning aimu saab sellest plaadilt “Margus Vaher unleashed”. Koostöös on artistid ette võtnud kava, milles on nende nägemus parimatest paladest Eesti muusikas ning Vihulas tulebki see kava esimest korda ettekandmisele – sekka ka oma lugusid. Lisaks Kellile ja Margusele on laval ka kitarrist Kusti Lemba või Jorma Puusaag.

09. juuli – Karl-Erik Taukar ja Eric Kammiste.

Karl-Erik Taukar on teinud 2014.a. fenomenaalselt kõrge tähelennu ning tõusnud muusikamaastikul üheks hinnatumaks artistiks. Oma esimese jõulutuuri ajal 2014.a. suutis ta kõiki veenda selles, et sama hästi kui basskitarr, sobib talle ka akustiline kitarr ning andekust on noormehel küllaga. Publikuga suhtlemine õnnestub tal juba praegu paremini kui mõnel teisel tuntud meesartistil. Ja kui juhuslikult ei tulegi kõik väga tipp-topp välja, siis on ta valmis kohe tunnistama, et väike häbi on küll silmis, aga järgmine kord läheb juba paremini… Selline mõnusalt terve lähenemine viibki noormehe ühel päeval meie kodumaa kõige nõutumaks artistiks. Koos Ericuga oskavad nad kuumaks kütta igas vanuses publiku.

16. juuli – Kukerpillid.

Need legendaarsed muusikamehed on andnud lugematul hulgal kontserte ja neil on loomingut, mis paelub eestlase hinge ja südant sedavõrd palju, et sammud seatakse ikka ja jälle koos perega nende kontserdile. Ilmselt juba aastakümneid juhtub see jaanipäeval. Seekord on jaanipäev 16-l juulil koos tulega ning see on pikisilmi oodatud kontsert ja rahva pidu, sest on ju koguni paar bändi liiget sealtkandist pärit ning üks liige on praegugi Vihula oma mees! No mida sa hing veel tahad ja ootad? Kukerpillid oma kodu õuel – seda lihtsalt peab kogema koos perega!

23. juuli – Kõrsikud.

Ansamblil on kätte jõudnud tähetaevas säramise periood – suure populaarsusega soojendavad nad meie südameid ning nad on oodatud üle Eesti, sest eestlased on Kõrsikute rahvas. Muhedad ja mõnusad Kõrsikud on saavutanud ja teinud kolme aastaga uskumatult palju. Loomingut tuleb aga meestel nagu külluse sarvest ning alates naistepäevast on mehed teinud oma kontsertkavas peenemat sorti muudatusi. Pole hullu – hitid on endiselt kavas, nendest ei pääse! Käesoleval aastal on Kõrsikutel plaanis üllitada juba viies album ning küllap kuuleme Vihulas ka päris uusi lugusid.

30. juuli – Annely Peebo ja Jassi Zahharov.

Vihula Mõisa Suvemuusika 2015.a. vaieldamatu tipphetk on Annely ja Jassi kontsert. Selleks saabub Annely otse Austriast ning leiab hetke, et nautida Vihula ilu ning atmosfääri koos kontserdiga. Annely on ainus Eesti metsosopran, kes on laulnud koos Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli ja Jose Carrerasega.

Jassi Zahharov on ilmselt üks meie armastatumaid baritone, kelle hääle ilu ja võimsust oleme saanud nautida väga mitmekülgsetes projektides lisaks ooperile. Jassi musikaalsus, hääl ja näitlemisoskus on viinud teda paljudesse riikidesse väljaspool Eestit.

Kuigi Annely ja Jassi tunnevad üksteist juba pikalt, siis alles sel suvel saab teoks nende esimene kohtumine ühise kontsertkavaga. See on kontsert, kuhu tasub tulla, sest suviselt kergem kava ja esmane suurem koostöö lubavad oodata igati nauditavat tulemust.

Muusikalise kujunduse teeb Urmas Lattikas oma trioga.

06. august – Zorbas – kreekapärane elamus.

Mõnusat kreekapärast muusikat viljelev Zorbas kogub aina rohkem poolehoidjaid. Põhjus on lihtne – vähesed viljelevad Eestis kreekapärast muusikat! Rahvamuusika ehedus, väikesed tantsusammud ning rõõm elust ja muusikast sobivad hästi Vihula atmosfääri kui õhtud on veel soojad. Eelmise aasta suvemuusika üks meeleolukamaid etteasteid, kus artistid suutsid rahva tantsima panna!

13. august – Lenna unplugged.

Kuigi Lennale Vihula meeldib, siis tuleb tunnistada, et kontserti ta polegi seal veel teinud. Esimest korda Vihulas üles astuv Lenna on oma muusikaga võlunud pea kõik eestlased. Tasa ja targu on ta purjetanud muusikamaastikul ikka ülespoole ning tema soe, aus ja vahetu suhtlemine on märksõnad, mis kontsertidel energia üleval hoiavad. Lisaks Lennale endale on laval ka kaks tema head sõpra, kes aitavad muusikalise tausta kujundamisel.

Kõik kontserdid algavad kell 19.00 ning piletid on eelmüügis Piletilevis.

Koostööpartnerid: Postimees, Raadio Elmar, Vihula mõis.

Arhiiv