Maailmakuulus Viini poistekoor tuleb Eestisse

05.03.2011

Maailmakuulus Viini poistekoor esineb koos rahvusvaheliselt tunnustatud Annely Peeboga 12. novembril Nokia Kontserdimajas, 13. novembril Tartu Vanemuise Kontserdimajas ja 15. novembril Helsingi Jaani kirikus. Tallinna kontsert on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist.

Viini poistekoori ajalugu viib meid tagasi aastasse 1498.a., mil keiser Maximilian I andis välja vastava korralduse koori loomiseks. Viini poistekoori ajalugu võib aga olla veelgi pikem, sest uurimise all on dokumendid koguni paarsada aastat vanemast perioodist. Koor laulis tookord eksklusiivselt õukonnas, missadel, kontsertidel ning ametlikel vastuvõttudel.

Viini poistekooriga on töötanud väga tunnustatud muusikud: n. Heinrich Isaac, Franz Biber, Christoph Willibald Gluck, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Salieri ja Anton Bruckner.

Lisaks on kooriliikmete hulgas olnud heliloojad Jacobus Gallus, Franz Schubert ning vennad Joseph ja Michael Haydn olid kooris sagedased külalisliikmed. Dirigentidest liikmetena olgu mainitud Hans Richter, Felix Mottl ja Clemens Krauss.

Viini poistekoor annab aastas kokku ligi 300 kontserti ligemale poolele miljonile inimesele.

Koor on ühtlasi haridusasutus, mis algab juba lasteaia kasvatusega. Koolis endas õpib ligi 250 noort inimest (poisid-tüdrukud) ning 10-aastaselt valitakse kõige andekamad poisid juba kooriliikmeteks. Tänasel päeval on kaalumisel ka Viini tütarlaste koori asutamine. Koor-kool töötab eksklussivses piirkonnas Viini kesklinnas, kuhu hetkel käib nende tarbeks spetsiaalse kontserdisaali rajamine.

Koori kunstiline juht on Gerald Wirth. Haydn-koori dirigent on Kerem Sezen.

Rahvusvaheliselt tunnustatud Annely Peebo elab ja töötab Viinis. Annely Peebo on esinenud maailma tuntuimates ooperimajades ja kontserdisaalides ning on olnud kaastegev mitmetes projektides Eestis.

Kontserdil tuleb ettekandele rahvusvaheline kava, mis tipneb maailmas ülipopulaarse Straussi loominguga.

Lisainfo: www.wsk.at

Piletid on saadaval üle Eesti (Ticketpro ja Piletilevi).

Osta pilet Ticketpro’st Osta pilet Piletilevist
Arhiiv