Biograafia

Annely Peebo (mezzosopran)

Annely Peebo on rahvusvaheliselt hinnatud ooperi-, oratooriumi- ja kontserdisolist. Alates 1997.a. on Annely Peebo Viini Volksoperi solist ning samal aastal debüteeris Annely ka Viini Riigiooperis.

Annely Peebo on lõpetanud Viljandi muusikakooli klaveri ning Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise erialal ning õppis seejärel Viini Muusika- ja Draamakunsti Ülikoolis professor Gerhard Kahry juures soololaulu ning liedi- ja ooperiklassis.

Annely Peebo on teinud koostööd paljude tunnustatud ooperimajadega, sealhulgas Teatro la Scala (Milano), Teatro Massimo (Palermo), Teatro San Carlo (Napoli), Teatro Carlo Felice (Genova), Teatro Regio (Torino), Soome Rahvusooper, NCPA Pekingis, „Estonia“ Teater Tallinnas jpt.

Samuti on Annely esinenud paljudes kontsedimajades, nagu n. Leipzigi Gewandhausis, Berliini Filharmoonia saalis, Bonni Beethovenhalles, Stuttgardi Liederhalles, Wiener Konzerthausis, Wiener Musikvereinis, Müncheni Filharmoonias, Tokyo Filharmoonias, Hyogo PPAC-s Osakas jm. Lisaks  on ta osalenud mitmetel muusikafestivalidel, sh. Salzurbgis ja Bregenzis.

Annely Peebo on laulnud pea kõiki olulisemaid metsosoprani rolle nagu n. Carmen, millega ta on võlunud kuulajaid nii Pekingis, Tokyos, Viinis ja mujal; Silva (Kalman „Die Csárdásfürstin”, Kundri (Wagneri „Parsifal“), Fricka (Wagner „Das Rheingold“), Romeo (Bellini „I Capuleti e I Montecci“), Komponist (Strauss „Ariadne auf Naxos“), Angelina (Rossini „Tuhkatriinu“), Rosina (Rossini „Sevilla habemeajaja“), Hermia (Britteni „Suveöö unenägu“), Cherubino (Mozarti „Figaro pulm“), donna Elvira (Mozarti „Don Giovanni“), Dorabella (Mozarti „Così fan tutte“), Idamante (Mozarti „Idomeneo“), Hans (Humperdincki „Hans ja Grete“), Sextus (Mozarti „Tituse halastus“), Octavian (R. Straussi „Roosikavaler“), Medoro (Händeli „Orlando“), Niklas (Offenbachi „Le Contes D`Hoffmann“), Boccaccio (Suppe „Boccaccio“), Orlofsky (J.Straussi „Die Fledermaus“) jt.

Lisaks arvukatele ooperirollidele on Annely Peebo kõrgelt hinnatud klassikalise laulu – ja suurvormisolistina. Nii on tema repertuaaris Verdi „Requiem“, Dvoraki „Requiem“, „Stabat mater“, Beethoveni „Missa solemnis“ ja 9. sümfoonia, Mahleri 2., 3. ja 8. sümfoonia, „Das klagende Lied“, „Poisi võlusarv“, „Rückerlieder“, „Kindertotenlieder“, „Lieder eines fahrenden Gesellen“, Wagneri „Wesendoncki laulud“, Elgari „Merepildid“, „Jerusalem“, Rossini „Stabat mater“, Schönbergi „Gurrelieder“, Brahmsi „Aldirapsoodia“, Berliozi „ Les nuits d´ete“, Mozarti „Requiem“, „Missa c-moll“, J. S. Bachi „Jõuluoratoorium“, „Matteuse passioon“, „Johannese passioon“, Händeli „Messias“ ja „Dixit Dominus“, Bruckneri missa f-moll jpm. Lisaks on Annely plaadistanud ka arvukalt kantaate ja suurvorme.

Viljakas koostöö on Annelyl olnud järgmiste tuntud dirigentidega: Georges Pretre, Frühbeck de Burgos, Sir Neville Marriner, Claudio Abbado, Riccardo Chailly, Ton Koopman, Russell Davies, Fabio Luisi, Ulf Schirmer, Christopher Hogwood, Stefan Soltesz, Ion Marin, Manfred Honeck, B. De Billy, Ottavio Dantone, Paavo Järvi, Neeme Järvi, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Placido Domingo, Thomas Hengelbrock, Michael Gielen, G. Korsten, P. Inkinen, C. Arming, A. Ficsh jt.

Annely Peebo on üles astunud selliste kuulsate lavastajate etendustes nagu Franco Zeffirelli („La Traviata“), Giorgio Strehler („Così fan tutte“), Robert Carsen („Orlando“), Dario Fo („Teekond Reimsi“), Philippe Arlaud („Così fan tutte“) jt. Ta on laulnud koos Placido Domingo, Renato Brusoni, Stefania Bonfadelli, Juan Diego Floreze, Grace Bumbry ja teiste tuntud artistidega.

2003. aastal laulis Annely Peebo Beethoveni 9. sümfoonia ettekandel Vatikanis, mis oli pühendatud paavst Johannes Paulus II ametissepühitsemise 25. aastapäevale. Annely Peebo on esinenud Prantsusmaa telekanalite Arte ja France 3 toodetud auhinnatud musikaalifilmis „Les Leçons de Ténèbres“ ja olnud Eurovisiooni lauluvõistluse üks juhtidest TV otsesaates Tallinnast 2002. aasta kevadel. Samuti on ta laulnud koos Andrea Bocelliga Tallinna lauluväljakul 2003. aastal ning Jose Carrerasega 2013.a. Tallinn Star Weekendil. 2006. aastal esines ta koos Marko Matverega Toila Oru pargi promenaadi 10. juubelil.

Annely Peebot on Austria meedias iseloomustatud järgmiselt: „… suurepärase velvet-tämbriga ja tehniliselt perfektne”.

Annely Peebo on võimalusel alati leidnud aega esinemisteks Eestis ning on üles astunud lisaks ooperi- ja kontserdirollidele ka näit. crossover projektides või eksklusiivsematel kliendiüritustel/kontsertidel/vastuvõttudel vms.

Kontakt: Rauno Tagel, rauno.tagel@muusikaagentuur.ee